
A vadászok ne veszélyeztessék a kutyáink életét!
A vadász-lobbinak nagy a befolyása, de egy szűk csoport érdeke nem írhatja felül az állatvédelmi és a biztonsági szempontokat. A Párbeszéd ezért törvénymódosítással kívánja feloldani a vadászok és a civil lakosság között egyre gyakrabban jelentkező konfliktusokat. A törvénymódosítás értelmében távolabb vinnénk a vadászterületek határát a lakóövezetektől.
Ne lőjétek le a kutyáinkat!
Támogasd a törvénymódosítást, írd alá a petíciót!
Ha Te is egyetértesz, hogy a gazdájukkal sétáló kutyák védelme érdekében szigorítsák a vadászati törvényt, akkor írd alá a kezdeményezést!
Szólj hozzá! Mondd el a véleményed!
[supsystic-social-sharing id=’1′]
[title text_size=”h3″ border=”off-” text_align=”center” text_color=”default”] Ne lőjétek le a kutyáinkat! [/title]
A jelenlegi hatalom kitüntetett figyelmét élvező vadászok és a civil lakosság között egyre gyakoribbak a konfliktusok, mindenekelőtt a gazdáik által sétáltatott kutyák lelövése miatt. Ezért a Párbeszéd a vadászat teljes újraszabályozását javasolja. Jelenleg az ország szinte teljes területe vadászterületnek minősül, amit semmilyen ésszerű érv nem indokol.
A legtöbb konfliktus a lakott területek közelében történik, – például a sétáltatott kutyák lelövésekor – ezért a Párbeszéd javaslata távolabb vinné a vadászterületek határát a lakóövezetektől. A nagy népsűrűségre és a zöldterületek intenzív használatára való tekintettel Budapest teljes közigazgatási területén belül tilos lenne a hobbivadászat.
A vadállományt a kóbor kutyák is zavarhatják, ugyanakkor a humánus megoldást nem a kóbor ebek legyilkolása jelenti, hanem az állatvédelem fejlesztése, a civilek által működtetett állatmenhelyek támogatása és az önkormányzatok által fenntartott ebrendészeti telepek bővítése, korszerűsítése. Ennek érdekében a Párbeszéd költségvetési módosító javaslattal 800 millió forintra emelné az ebrendészeti telepek, menhelyek korszerűsítésére szánt kormányzati forrást.
A Párbeszéd is tisztában van vele, hogy a vadászati jog gyakorlása érdekütközéshez vezethez az állami és a magántulajdon, a természetvédelmi és az állatvédelmi szempontok között. Azonban ezeket nem lehet kizárólag a hatalmi elit kedvelt hobbijának egyre újabb előnyöket biztosítva feloldani. Figyelembe kell venni a korábbi alkotmánybírósági döntést, amely szerint senki sem fosztható meg indokolatlanul a magántulajdonától (adott esetben a kutyájától), még az állami tulajdon (a vad) védelmében sem.
[title text_size=”h3″ border=”off-” text_align=”center” text_color=”default”]A Párbeszéd a Parlamentben [/title]
1. Ismerd meg a törvénymódosító javaslatunkat, itt.
2. Hogyan kívánja elősegíteni, hogy a vadászok és a kutyatartók között megegyezés szülessen a gazdával rendelkező kutyák egyértelmű jelöléséről és ennek következményeiről, például a láthatósági mellény használatáról? – link + válasz
3. Hordoz-e magában a lakosságra nézve biztonsági kockázatot, ha Budapest közigazgatási területén belül, lakott területtől néhány száz méterre eső zöldterületeken éleslőszerrel lőnek? – link + válasz
4. Ön szerint több joga van-e a vadászoknak az erdő vagy más természetközeli területek használatához, mint a kiránduló, feltöltődésre vágyó, de nem lövöldöző polgároknak? – link + válasz
Ne lőjétek le a kutyáinkat!
Támogasd a törvénymódosítást, írd alá a petíciót!